Jestem specjalistą w dziedzinie chirurgii ogólnej, onkologicznej oraz zajmuję się medycyną estetyczną. Swoją pracę zawodową rozpocząłem w 1995 r. w Klinice Chirurgii Ogólnej Uniwersytetu Medycznego w Grodnie (Białoruś) w ramach asystentury z chirurgii ogólnej z aspektami mikrochirurgii i chirurgii rekonstrukcyjnej. Ukończyłem ją z wyróżnieniem w 1997 roku. W latach 1997 – 2003 pracowałem jako mikrochirurg na Oddziale Mikrochirurgii w Miejskim Szpitalu w Grodnie. W tym czasie specjalizowałem się głównie w zabiegach reimplantacyjnych kończyn oraz operacjach odtwórczych. Łącznie wykonałem około 460 reimplantacji kończyn. Jestem autorem metody biomechanicznej rehabilitacji reimplantowanych kończyn. W roku 2002 r. odbyłem staż w zakresie mikrochirurgii pod kierownictwem Prof. W. Kryłowa w Moskwie w Rosyjskim Państwowym Instytucie Kształcenia Podyplomowego.
Przeprowadziłem się do Polski w 2003 r., gdzie rozpocząłem studia doktoranckie na Akademii Medycznej w Gdańsku. Obroniłem tytuł doktora nauk medycznych w kwietniu 2009 r. Tytuł mojej pracy: “Wpływ przebytej chemioterapii z powodu raka na biodegradację krzemowych związków organicznych po zabiegach rekontrukcji piersi z użyciem endoprotez”. Pracowałem w zespołach Kliniki Chirurgii Plastycznej w latach 2003 – 2009 oraz Kliniki Chirurgii Onkologicznej UCK w Gdańsku w latach 2009 – 2015 r. Jestem specjalistą w dziedzinie chirurgii ogólnej i onkologicznej.
W 2011 r. odbyłem szkolenie w Breast Cancer Unit w „HELIOS KLINIK”, Bad Saarov w Niemczech (kierownik kliniki – dr n. med. M. Budner), którego celem była adaptacja i zastosowanie światowych standardów skojarzonego leczenia raka piersi w Polsce.
W latach 2005 – 2010 r. pracowałem jako koordynator Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi w województwie Pomorskim.
W swoim dorobku naukowym mam ponad 30 publikacji w czasopismach medycznych krajowych i zagranicznych. Uczestniczyłem w szeregu konferencji z zakresu interesujących mnie tematów.
Brałem udział w międzynarodowych badaniach naukowych: MINDACT – pilot trial (2006), NKIAVL (2006), KU 3613, ICON (2007-2008), PRAME-AS 15-MEL-001 (MET)) #11373 – faza I (2011), PRAME-AS 15-MEL-001 – faza II (obecnie).
Należałem do zespołu, który po raz pierwszy w Polsce zastosował komórki macierzyste w rekonstrukcji piersi metodą “Cytori”.
Posługuję się swobodnie językiem polskim, rosyjskim, angielskim, białoruskim, francuskim i niemieckim.
Otwarcie swojej kliniki WYSPA MEDYCYNY PRZYJAZNEJ uważam za kolejny etap rozwoju mojej zawodowej kariery. Realizacja tego projektu pozwoliła mi stworzyć ukochane miejsce pracy, o którym marzyłem przez całe swoje życie. Bardzo się cieszę, że mogę pracować w myśl zasad, które podpowiada mi serce. Chcę się dzielić ze swoimi Pacjentami ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, zdobytą wiedzą i umiejętnościami. Dzięki tej inicjatywie wielu ambitnych lekarzy otrzyma godziwą pracę. Niech to miejsce zostanie WYSPĄ spełnienia moich marzeń, przyjaznym dla każdego, kto u mnie zawita – jako pacjent, jako współpracownik, jako gość.